fbpx

„tam & zpět“

8.10. 2018Lenka Uhrová1987x0

Člověk se neustále vyvíjí. Kdo tvrdí, že ne – kecá! Tak schválně, dokážete si vzpomenout, jakou osobností jste byli loni? Možná ještě trochu jo, že? Ale předloni? Před třemi, či pěti lety? Nooo, to už člověk musí velmi pátrat v paměti…

Já si třeba vzpomínám, že loni jsem byla ženou na mateřské dovolené, která přemýšlí, co dál se svým životem… Najednou jsem nebyla už zodpovědná sama za sebe, ale také za to malé krásné stvoření, které jsem přivedla na svět. A protože jsem chtěla, a samozřejmě stále chci, být tou nejlepší mámou na světě, začala jsem uvažovat, co dělat, abych po mateřské nemusela zpět do práce…

Na začátku roku 2018 jsem se tedy rozhodla, že pokud něco chci, musím jít do akce. A jak jsem řekla, tak jsem i udělala, díky čemuž taky můžete číst tento blog. Prošla jsem kurzem online podnikání a vydala se na cestu, díky které se rozvíjím nejen profesně, ale hlavně osobně. Poznala jsem mnoho skvělých online projektů a jejich ještě skvělejších autorů, za což jsem neskutečně vděčná.

Proto mě docela mrzí, že jsem objevila poklad, který vám chci v tomto článku představit, až teď. Mohla jsem svůj progres zaznamenávat už dříve… Nu což, lepší pozdě, nežli později, nebo snad nikdy 😊. Věci k nám jednoduše přichází v ten pravý okamžik.

No a o jakém pokladu že to mluvím? Jedná se o pětiletý deník „tam&zpět“. Když ho otevřete, najdete stránku s datem, která by mohla připomínat diář. Ale nene, není tomu tak. Na každý den je připravena jedna otázka, kterou zodpovíte… a za rok, za dva, tři, čtyři, pět znovu a znovu. Myslím, že kdybych tento deník měla už před pěti lety, docela bych koukala na své odpovědi.

Pointa celého deníku je ale v tom, že ty otázky nejsou jen tak ledajaké. Jsou to otázky, které vás nutí se zamyslet. Dokonce i banální otázka jako: „Kdy jste byli naposled na romantické večeři?“ vás nakopne k tomu na ni jít, protože už si ani nevzpomenete, kdy to bylo naposled… Možná, že zrovna vy na ně chodíte pravidelně, ale tohle je jen příklad. Jistě v těch 365otázkách najdete něco, co vás posune k tomu udělat věc, kterou jste už dlooooouho nedělali.

Je to jednoduše bomba. Nikdy jsem neměla nějaké ambice psát si deník. Ani bych nevěděla, co tam psát…. Můj milý deníčku… 😁. Zapisovat zážitky z celého dne, na to nemám čas a mnohdy ani energii, co si budem povídat… Ale když jsem narazila na tento skvost, musela jsem ho mít. Prvně jsem si říkala, že o něj napíšu Jéééžiškovi. No pak jsem dospěla k závěru, že takhle dlouho přece nemůžu čekat! Už včera bylo pozdě!😏 . S tímto deníkem je totiž psát historii velmi jednoduché. Prostě odpovíte na danou otázku dne a jdete spát.

Někdy to trvá pár vteřin, jindy se zamyslíte hlouběji… Ovšem, už jen to zamyšlení, stojí za to. Může vám to opravdu pomoct najít to, co zrovna hledáte. A vo tom to je. Není to o tom, zapsat si, co jste celý den dělali, ale ten náhled do vašeho nitra vhodně zvolenou otázkou, to by vás prostě nenapadlo. Nebo alespoň mě ne 😉.

Dneska je „tam&zpět“ mým věrným společníkem všude, kam se hnu. A pět let ho nedám z ruky 😊. Momentálně totiž cítím ve svém životě takový vývoj, který rozhodně stojí za to zaznamenat. A jelikož je tento deník součástí mne, bude i součástí tohoto blogu, takže v průběhu pěti let o něm ještě možná uslyšíte, respektive uvidíte. Myslím, že se máme všichni na co těšit 😉.

Vaše Lenka ❤

Jsem máma na mateřské dovolené, která se rozhodla dělat věci jinak. Pomáhám stejně naladěným ženám vybudovat plnohodnotný byznys za pár korun. Můj příběh si můžete přečíst zde >> Jsem autorka e-booku "Rozjeď svůj MLM byznys, aneb v pohodě k finanční svobodě"Více informací najdete tady>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.