fbpx

Copak to do p*dele nevidíte?

11.11. 2021Lenka Uhrová1658x0

Tož jo děcka… furt sa tu snažím nekeho respektovat, neco chápat, nečemu porozumět, zároveň temu nevěnovat víc pozornosti, než je potřeba, ale moc mi to nejde. Korunu temu nasadila geniální očko kampaň s mrtfýma lidima… Jo, tady už sa ide přes mrtfole prostě. A to je dost nechutné, nemyslíte?

No a tak si tak bojuju sama se sebů, esi sa k temu mám nejak vyjadřovat, nebo mám dělat, že sa nic neděje, že sa mňa to netýká… gde je tá hranica, gdy vykúknút a řéct sfůj názor? Protože ono sa říká, že gdo mlčí, ten souhlasí s tym co sa děje… Já s tym teda nesouhlasím vůbec, tož už možu vyřknút sfůj konspirační názor?

A vůbec, co sa ptám… leží mi to v žalúdku a žere mňa to zevnitřku a to néni kura dobré… takže terapie psaním… snad sa mi aspoň trochu uleví, páč nechát to hnit by nebylo upe fajné řešení. Su si vědomá teho, že nekeří ludé se mnú nebudú souhlasit, ale už dávno sa nepotřebuju zavděčit fšeckým.

Takže můj postoj – mně osobně je naprosto jedno, esi negdo očkovaný je, nebo néni. Myslím, že by to mělo byt rozhodnútí každého z nás. A na této úrovni sme mohli skončit a nebylo by o čem. Bohužel…

Enomže jak to tady teda vypadá v praxi, děcka? Strýček kovid chodí okolo, neočkovaní sa testujů jak blbí za nehorázné peníze, což jim bude za chfílu upe k prdu, páč na testy sa prej už nebude hledět… a očkovaní si vesele choďá mezi lidima s vírú, že sú bezinfekční, páč jich o tem přesfječujú múdré hlavy tam z vrchu… Ale už sa ví, že sú take nakažliví, stejně jak neočkovaní. Jediný rozdíl mezi jedněma a druhýma je ten, že neočkovaný je testovaný, teda má vysokú pravděpodobnost teho, že je bezinfekční.

Tož a ludé, to sa vám zdá jako cajk? Dojde vám to jako efektivní řešení tady té korosituace? Už na to poukazujů aj nejací chytří ludé s titulama, né enom já a další obyčejní ludé, tak už sa to začne nejak řešit? Či? Nebo si tady ty chytří ludé zase vyslúžá titul „dezinformátor“, protože sa to nehodí do krámu?

Ked sem viděla jednu tú novú supiš reklamu na očko, jak balá chudáka mrtfého do igelitu s titulkem „UVĚŘIL DEZINFORMACI“, tak sem si říkala, že o kerej dezinformaci to mlúvjá? O tej, jak onehdá ministr Blatný říkal, že očkovaný neonemocní ani nikeho nenakazí?

Chjo teda…

Společnost sa rozdělila. Ked veznu dva extrémy – proočkovací tábor, kerý trvá na tem, že neočkovaní sú nezodpovědní sobečtí kreténi, kvůli kerym tu fšici umřů. Bijů sa v prsa, jací oni sú ochranáři slabších, protože sa kvůli nim naočkovali, aby jich nenakazili. Tyjo, keby to byla pravda, tak sa nechám též pichnút bez mrknútí oka, aj keby mi v zápětí na to mělo vypadnút.

Druhý extrém tábor je ten, co očkovaných nazývajů ofcama a osočujú jich, že kvůli nim ztrácajů sfobodu, protože sa podvolili té manipulaci vlády a šli sa nechát dobrovolně pichnút. A že sú to vlasně take upe idioti, keří fšeckému uvěřá a kvůli nim fčil sa pošlapávajů jejich práva. No a fčil už aj teda jim vyčítajů to, že beztrestně šířá virus, protože sa nemosá testovat.

Hm, tak já vám řeknu tajemstfí, jo? Tábory netábory, sme v řiti fšici, pokaď sa budeme takto dohadovat a osočovat. Ty vrahu! Ty ovco! Bleeee… Proč kura?

Je dost smutné vidět, jak lidi, keří sa do teď měli nejak rádi, měli sa v úctě, kamošili sa… najednů sa mažů na FB z přátel, schovávajů si příspěvky tych, co majů jiný názor, upe f poho si vyblujů na zeď ten sfůj a pak enom tak mimochodem řeknů, že sorry, komentáře keré sú mimo moju pravdu mažu, nebo ani nečtu pořádně… a vymažu si ťa z friend listu, ty jeden opačnonázorníku!

Docela radikální řešení no… ale tož každý to máme jinak. Já sa snažím respektovat každý názor. Chápu, že každý vidíme svět přes jiný filtr, máme jiné zkušenosti, strachy, atd… ale přesto fšecko ve mně cosi furt řve „COPAK TO DOPRDELE NEVIDÍTE????“

Nevidíte tu diskriminaci a útlak neočkovaných lidí? Zdá sa vám snad, že majů dneska fšici stejné práva? Teď upe vůbec nic proti očko, enom sa chcu optat – víte vůbec ty informace, co sa děje neočkovaným, nebo ste si prostě enom dali tečku, abyste měli klid a tym to pro vás skončilo? A fakt to nemyslím ve zlém. Bylo by to pochopitelné. Ty výhody tady sú, tak proč jich nevyužit, ked to mocipáni takto vymysleli.

Ale jako dojde vám normální, ked – OPAKUJU – očko aj neočko roznášá virus stejně dál, ale jedni možů na koncerty, na fotbale, do hospody, do restaurace, do nemocnice!!!! na návštěvu (to sem teda byla hodně velký divák, ked za mnů nechceli pustit testovaného manžela, ale očkovaného by pustili)…

A ked negdo donese do škole kovid, tak neočko mosá jít do karantény a očko choďá vesele dál do škole… přestože ten negdo, gdo ten kovid donésel byl očkovaný? Takových případů slyším nesčetně ve sfojem okolí. Že neočkovaný testovaný učitel mosí učit v respirátoru, ale očkovaný netestovaný može bez? Tak mi řeknite – dojde vám to v pořádku? Vidíte v tem logiku? Klidně mi to vysfjetlite, esi to prostě enom nechápu…

Proč to řeším?

Víte, já su v pozici, gdy bych to vůbec nemosela řešit. Su doma s děckama, aj doma pracuju, takže mňa nigdo nutit do očkování nemosí. Do hospody prostě nepůjdu, ožeru si hubu doma ked budu chcet. Děcka zatym nechoďá do škole, ani do školky teď… takže nemosela bych to řešit. Ale chcu to řešit, páč až tam budů moset ít, tak bych byla ráda, keby to tu už bylo normální, sakra. V jiném případě rači zvolím domoškolu, protože aby negdo řádil tymto stylem na děckách, tak to sorry, to je najvěčí zvěrstfo a hovadismus!

No a esi mi chcete řéct, že normální to tu bude, až sa fšici naočkujeme, tak to mi ani neříkajte, prosím vás. Mohla by to byt pravda, keby tá vakcína bránila přenosu, ale ona nebrání… opakuju to už potřetí. Já sa spíš ptám, proč sa místo očko neřeší léčba kovidu? Schfálně, gdo ste to měli a jak ste byli léčení? Vemte si paralen a vyležte to? Dokáď čoveku néni tak blbě, aby mosel do nemocnice? Tož néni to také trochu na kfjeták postavené?

Změna

Tak jak to bylo dřív, už to tu nigdy nebude, to je mi jasné… Věřím ale, že tu može byt daleko líp, ked po sebje přestaneme házat ty hovna z jedné strany na druhů a začneme přemýšlat, jak sa spójit. Každý věříme nečemu. Negdo vědě a dochtorom, keří sú podpodrovaní médiama, jiní zase sfojí imunitě a dochtorom, keří majů jiný názor. Poďme sa teda zkusit respektovat a přestat sa bát, že ten jeden mňa zabije ked na mňa dýchne anebo ten druhý, že mi bere svobodu, ked sa neumí ozvat. To je totiž upe brutus, ked sa začneme bát lidí, s kerýma sme si donedávna eště měli hodně co řéct.

Ano, toto je také enom můj skromný názor a je mi jasné, že pro nekeho budu za konspirátorku, ked řeknu, že tu ide enom o prachy a byznys, ale to sa nedá nic dělat no. Prostě si myslím, že už tady vůbec nejde o nejaké zdraví…  keby šlo totiž o zdraví, tak ten kovid léčíme a né že sa spoléháme na nejaké vakcíny. Dyť je to hovadina jak strom.

Jo a eště mám taký jeden poznatek… neočko si stěžujů, jak na nich furt útočá očko, že sú nezodpovědní a bla bla bla… a očko si zas furt stěžujů, že neočko šířá dezinformace a konspirace pořád dokolečka a vyzývajů, ať už teho laskavě nechajů… A že eště neviděli, aby očkovaný napadal neočkovaného… to take často vidím… Enomže sorry – neočko sú napadaní už ze strany vlády, ked sú v reklamách nenápadně nazývaní vrahama, takže nejaký flusanec od náhodného čověka, to už sa ztratí.

No ale k temuto teda enom tolik – kam zaměrujeme pozornost a na co sa soustředíme, to roste… to znamená, že každý vidíme to sfoje… Takže ked mňa neco sere, tak to logicky vidím fšude… a velice temu nahrávajů aj fejzbučí algoritmy, přátelé. Jak na něco kliknete, už sa vezete… už vám to FB servíruje aj ked nechcete.

A eště chcu řéct, že ty „dezinformace a konspirace“ keré šířá neočko sa nejak šířit mosá, protože v médiách nemajů šanci. Tam sa říká enom to, co sa chce, abysme slyšeli. Takže to sa nemožete divit a zlobit, že teho na FB vidíte tolik. A to eště nevidíte fšecko, páč cenzura jede na plné obrátky.

Jo a eště by mňa zajímalo, gdo určuje, co je a co néni dezinformace? Pro jednych možů byt dezinformace to, co sa říká právě ve zprávách, pro druhých zas to, co je mimo mainstream… Za komančů to byly samizdaty, keré na tajňačku šířily (dez)informace, keré nebyly ku prospěchu veřejné věci… Dneska to ofšem s tú cenzurů v onlajn sfjetě majů ťažší no… Eště zatym máme sfobodu slova a lidi sa vyjadřujů hojně… ofšem také sa ostopéro maže…

Mediální masáž

Já nevím esi mi teď tady tento výkřik do tmy k nečemu bude, ale tož znáte to – keby sa aspoň jednému otevřely kukadla… Masmédia majů neskutečný vliv a obrofsků moc. Najhorší na tem je, že si ludé myslá, že ty názory majů z vlastní hlavy a že jich rozhodně nigdo nemasíruje, že oni by sa nedali. Prd leda! Gdo sleduje zprávy je masírovaný ať chce nebo nechce. Momentálně už rok a půl média šířá akorát strach a paniku a strach oslabuje imunitu, o tem snad nigdo nepochybuje. Su přesfječená, že keby teď začali hlásat, jak sa lidi uzdravujů a že čísla klesajů a nejsů žádné komplikace, nebo že existuje spolehlivý lék… tak že by bylo po pandemii, epidemii, či co to tady kura je.

Takový vliv majů média na kolektivní psychiku, přátelé. Věřte nebo né. Nemosíte věřit upe mně, zkuste si třeba pogůglit. Takže za mňa doporučuju upe vysadit zprávy. U nás sa okamžitě přepíná, hned, jak vidím ty vygulené očiska nemenované moderátorky…

A už mám aj sto chutí sa vysrat na celý fejzbuk. Enomže je to můj pracovní nástroj, tož to je ťažko… Ale též tam prostě tych informací létá strašně moc a čověk sa hodně ovládá, aby temu nevěnoval pozornost. Prostě měli bysme si hlídat sfoju psychiku a zaměřovat pozornost aj jinam, než enom na ty srajdy no. Lahko sa to řekne, vím. Píšu to aj sama pro sebja.

Tož tak no. Gdo ste dočtli až sem, děkuju, trošku sem sa rozepsala… ale jak sem si přála na začátku, aby sa mi ulevilo, až sa vypíšu, tak sa stalo. Tož jeden účel splněn. Ten druhý máme v rukách my fšici.

Přestaňme sa dělit. Přestaňme hrát tú špinavú hru s politikama. Přestaňme sa bát. Nejsme v tem sami, je nás víc, než si myslíme. Nebojme sa změnit názor, páč hodně lidí prostě enom trvá na tem, co si mysleli před rokem, aby nebyli za blbů, že naráz otočili. Vyprdnime sa na to fšecko, co bylo… Začnime odznova, otevřime oči, nevěřme slepě médiám a pome si vytfořit lepší svět společnýma silama. V lásce, pokoře a respektu. 

Esi chcete negdo vidět jiný úhel pohledu, než ten, kerý nám servíruje vláda a média, tak doporučuju Zákony bohatství, Zlatý špendlík, Jana Zwyrtek Hamplová, Pro Libertate – institut práva a občanských svobod.

Su holka z Moravy, kerá píše, jak jí zobák narostl. Můj příběh si můžete přečíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.