fbpx

Lžeš si do kapse, děfčico!

17.5. 2023Lenka Uhrová841x0

Ked sem na mateřské přemýšlala, jaký byznys rozjedu, abych sa nemosela vracat do práce, najlepčejší mi došlo začat si v nejakém MLM (to sú také ty Avony a Oriflejmy, abysme si fšici rozuměli…). Najjednodušší způsob, jak začat podnikat na mateřské, říkali… bez investic, bez nákladů… WOW!

Nuž… Toto, je moja otevřená zpověď o tem, jak sem si 5 let lhala do kapse, že je to upe zalété slunkem… 

Já sem měla velké předsudky vůči MLM, ale ked sem si to prohlédla ze fšeckých stran, tak sem zjistila, že zbytečné… trvalo mi to, ale pak sem sa temu otevřela. Vůbec tu nehodlám na tento systém kydat hnůj, páč je to za mňa furt hodně chytrý byznys, kerý produkuje velice úspěšných ludí. Enomže tychto úspěšných ludí je enom 5%… Já sem sa bohužel za celých 5 let snahy zařadila do tych zbylých pětadevadesáti. Což néni vina MLM, ale mňa samotnej, aby bylo jasno.

Jojoooo, měla sem vize, měla sem plány, měla sem cíle, měla sem sny… hltala sem přednášky, jezdila na akce, byla sem motivovaná… Po každé akci sem si říkala: „Tak teď už! Teď už to zlomím, dám do teho šecko!“ Další ráno už to nebyla pravda.

S takto malým prckem sem začínala…

Přestože sem v činnosťách, keré vedú v temto oboru k úspěchu viděla smysl, nedokázala sem jich dělat konzistentně a ze slovních obratů typu „jmenný seznam“ nebo „dosledování“ mi mnohdy bylo na grcku.

Nebuď ku*va

Dokázala sem prodat produkty, ale nedokázala sem si řéct o marži… šeckym sem, jak tá najlacinější prostitutka, dávala za nákupku, takže sem si vydělala pár šušňů, protože pro lidi, keří nemajú svůj tým a teda provize z jeho obratů, byla právě marže ten zdroj příjmů. A já sem teda šířila výrobky úspěšně dál, ale nadchnút lidi pro spolupráci sa mi moc nedařilo.

To málo, co sa nadchlo, hned aji skončilo. A já už dneska samozřejmě vím proč. Protože sem brala každého, gdo enom trošku projevil zájem. Bylo mi upe šumák, že mi třeba ani néni sympatický a že spolem vlasně ani nemáme žádný vztah, na základě kerého by nám to mohlo fungovat… prostě sem viděla kus a v očách sa mi točily dolary. Ale hovno hovno zlatá rybko… akvárko nebude…

Toto sa, přátelé, děje hlavně z takých tych FB inzertních skupin, keré už sú dneska absolutně pasé. Byla sem prostě hepy, že konečně negdo a vůbec mi nedošlo, že ten čověk mňa má uplně u prdele… nemá ke mně žádný závazek, protože mňa nezná… vysere sa na to bez pocitu viny a to tak, že klidně hned… a také to tak samože dělali, protože žádné vstupní poplatky, žádné počáteční investice… néni potřeba sa snažit, žejo…

Ne? Au…

No a ked mňa negdo odmítl, to sem sa samože cítila hodně blbě. Bralo mi to chuť do práce. A mohl mi stomilionkrát negdo opakovat, že čím víc NE slyším, tym blíž su k ANO. Dneska to hodnotím, jako klasické motivační MLM kecy. A to zcela upřímně, fakt… A to samože netvrdím, že to néni pravda. Ona to pravda je, ale čuješ to tolikrát a stejně to nedokážeš překonat, protože neumíš pracovat se svojú hlavú. Neměj strach a věř si. Jasně vole… to je upe super tip. Ď jak sfiňa. Upe rostu, ked negde neco takového vidím.

Ale jako jo… já sem sa s tú hlavú naučila pracovat. Dokonca aji věřím temu, že bych uspěla aji v klasickém MLM. Měla sem na to už našláplé. Ked nečemu věříš, tak to prostě dokážeš… vytvoříš si takové podmínky, keré ti pasujú… přitahneš si takových ludí, keří ti pasujú… no a nakonec si přitahneš aji takové projekty, keré ti pasujú… stejně tak, jak já.

Čti dál…

Takže ked už sem sa konečně vydrápala na tu pozici, z keré už sa vydělávajú peníze a byla sem hepy jak sfiňa, že teda UŽ KONEČNĚ!!!, tak mi zavolala moja milá obchodní partnerka, že sa podívala na jeden projekt, kerý sa tváří velice zajímavě a v kerém sú úspěšní aji lidi, keří si v našem stávajícím byznysu ani neškrkli a že tam dokonca odcházajú aji velcí lídři, keří už majú svoje jisté…

No výborně, to byla pěkná podpásovka. Vlastně sem sa normálně regulérně psychicky zhroutila… To jako myslí vážně? Teď? Teď, ked sa mi konečně začíná dařit? Teď ked sme si velice pracně vybudovali nový vzdělávací systém? Teď, ked sem konečně začla pořádně pracovat na mindsetu a začíná to nést ovoce? Ale trvalo mi enom pár hodin, než sem si uvědomila, že sem si tento nový projekt vlastně přitahla do života sama, přesně tú prácú na tem mindsetu… tyma mojíma afirmacama, keré sem si každý den valila do hlavy…

Slibně rozjetý MLM sem teda poslala k šípku, abych sa otevřela absolutně neznámému projektu, kerý ani neměl e-shop v češtině, ale zato smazal šecky ty mínuse, keré sem já v MLM tenkrát vlastně ani neviděla… Protože sem ani netušila, že by to mohlo jít jinak. Netušila sem, že existuje projekt, v kerém néni:

  • Nutnost tvořit tým, abych si pořádně vydělala (nebo jak ludé říkajú – naháňat a lanařit dalších ludí)
  • Nutnost udržat si nejakú pozici, abych si pořádně vydělala
  • Nutnost nasazovat si na produkty marži, abych si pořádně vydělala

Zpětně mi došlo, že tyto tři věci mi dělaly najvětší problém a zároveň byly aji najvíc zásadní. Navíc už sem neměla čas ztrácat čas, neboť mi zrovna přestal chodit normální rodičák. Protahla sem si ho totiž na 4 roky, tož to teď je už enom pár korun.

Nuž, takže sem sa nadechla… vydechla… a s obrovskú pokorú túto příležitost přijala s tym, že gdo nic nezkusí, nic nemá.

A od prvního měsíca sa nestačím divit…

Nestačím sa divit s jakú energií, naráz pracuju a tvořím… jak reagujú zákazníci na sortiment mojého eshopu… jak ty produkty šlapú… jaké lidi projekt přitahuje… jaké recenze mi lidi dávajú… jak jim to pomáhá… jak je mi naráz jedno, ked mi negdo řekne ne… jak naráz tvořím tým, aj ked to néni potřeba… jak si vybírám lidi na spolupráci, protože už neberu každého… a v neposlední řadě, jaké mi naráz choďá provize… Že už konečně možu doma řéct přesné číslo, co mi došlo a né: „Ale jooo, dobré…“

A právě tady sem si uvědomila, že sem si vlastně celých 5 let lhala do kapse. Říkala sem si, jak je to šecko boží a že mi vlastně vůbec nic na tem systému nevadí. Možná, že kebych si připustila hned, že mi neco vadí a začla v sebje řešit proč, mohla sem to mět dávno vyřešené a byt úspěšná v MLM. A možná že ne, doví…

Pravda je, že šecko je v pořádku přesně tak, jak to je a že moje tehdejší já prostě eště nebylo ready… moselo si eště nečím projít… a ano, prošlo si a já su sama sebje vděčná, že sem to nigdy nevzdala, protože ked sa ohlédnu, myslím, že teho mám za sebú dost a dost.

No a co z teho plyne pro vás?

  1. že néni šecko zlato, co sa třpytí
  2. že máte poslúchat svoju intuici
  3. že néni ostuda změnit projekt, ked vám to nevyhovuje a nevydělává
  4. že mět strach je v pořádku, ale je potřeba jít skrz
  5. že mindset je 90% úspěchu
  6. že ked vás neco volá, máte sa tym zabývat

Jako, co si budem… nebylo upe ízy si přiznat, že nejsu sama k sebje upřímná… nebylo ani ízy napsat tento článek, protože sem sa 5 let tvářila, že je šecko supeeeer, aj ked nebylo… ale zas na druhú stranu si říkám, že možná to negdo z vás potřebuje zrovna číst, protože možná prožíváte to samé… Možná, že take čekáte na svůj úspěch už pár let a furt nic… Možná, že zrovna přemýšláte, že to vzdáte úplně… Možná enom potřebujete vědět, že sú jiné možnosti…

A možná ste si to enom přečtli a nic vám to nedalo. Potom děkuju za váš čas… 😊. V každém případě mně… mně sa ulevilo, ked sem si to tu odložila. Nutno řéct, že ale ničeho nelituju… vůbec!

Díky tymto zkušenosťám sem neskutečně vyrostla a hodně sem sa po tej cestě naučila. Je totiž pravda, že člověk najvíc roste na tych sračkách, to si možem řéct upe upřímně. Ale zas si myslím, že néni upe nutné sa do tych sraček dostat, že sa dá růst aji bez teho, ked má člověk dostatečnú vůli… ale to už by bylo na dlúho, kebych túto myšlenku měla rozváďat…

Nenechám si to pro sebja

A tož su fakt ráda, že tady ty svoje znalosti možu předávat dál né enom svojím obchodním partnerkám, ale fšeckýýým 🤩. Od 19.6. totiž startuje série webinářů „Jak vybudovat prosperující online podnikání“ a to teda možu řéct s čistým svědomím, že bez tychto fuck-upů bych si na něm ani nekvákla.

Takže za ně vlastně děkuju a děcka, koho toto téma zajímá, tož určo mrknite na odkaz a ráda vás tam uvidím… a nebudu tam sama… budú tam se mnú dvě absolutně boží kočky, keré za sebú už take majú hafo zkušeností s byznysem. A možnáááá, přijde i kouzelník… nééé sranda… nejapný ftípek, kerý dneska mládež už nepochopí… Esi to ale chápete, tak nebojte, nejsme staří 😉😁.

Děcka, dík, že ste dočtli až sem… Hlavně ostávajte ve zdraví a běžte si za tym, co opravdu chcete, ať to znamená co to znamená… ked sa potřebujete pohnút, udělajte to. Nejste strom.

Pac a pusu vaša

Děfčica z jihu Moravy – Lenka

Su holka z Moravy, kerá píše, jak jí zobák narostl. Můj příběh si můžete přečíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.