fbpx

Na kafe s koučkou…

16.5. 2019Lenka Uhrová2086x0

Známe se poměrně dlouho. Sem tam jsme se někde potkaly, prohodily pár slov, ale tím to zase haslo. No ale jak už tomu tak bývá, naše cesty se tak nějak sešly, až jsme jednoho dne skončily v místní pizzerii na kávičce… A já se nestačila divit, co že to ta Léňa vlastně dělá…
Stala se z ní koučka osobního rozvoje, což by mě a myslím, že ani ji, před nějakými sedmi lety, kdy jsme spolu s bandou sjížděly řeku Moravu, ani ve snu nenapadlo😃…

Tak jsem se rozhodla, že si náš pokec nenechám pro sebe a podělím se o něj s vámi.
Lenka Hrubá je mladá krásná žena, která ví, co od života chce. Je velmi pozitivní a setkání s ní je doslova nabíjející. Tak se podívejme na její příběh…

Kdy ses začala zajímat o osobní rozvoj a co tě k tomu přivedlo?

Tématům týkající se osobního rozvoje se věnuji několik let a musím říct, že mě to baví stále víc.
Přivedla mě k tomu má touha cítit se šťastná a taky „pochopit“ sebe a své reakce. Když jsem před dávnou dobou otevřela internet, všude se psalo, že svůj život máme ve svých rukách a můžeme dělat cokoli. Vím, že tenkrát jsem se se slzami v očích pousmála, ale věřila. Asi mě to i štvalo, jak se jim to lehce říká.

Neustále jsem hledala odpovědi, jak se sebou pracovat a jak se v životě posunout směrem, který mě bude naplňovat. Četla jsem spoustu knih, cítila jsem se líp, ale nebylo to ono, a tak jsem oslovila kouče a začala na sobě ještě více pracovat. Byla jsem překvapená, o jak rychlou metodu se jedná. Nakonec jsem se přihlásila do kurzu a stala se koučkou.

Koučka… Řekni, co to vlastně znamená? Co je náplní tvojí práce? O koučích se teď všude dost mluví, ale myslím, že by bylo fajn říct, co pro lidi konkrétně koučové dělají, protože myslím, že se to moc neví…

Ano, o koučích se mluví poslední dobou hodně. Chtěla bych říct, že kouč není terapeut nebo šéf, který vám bude říkat, co máte dělat a ani nešťourá ve vaší minulosti. Jde o zaměření se na budoucnost, aby klient využil svůj potenciál, odstranil své „brzdy“ a získal rovnováhu.
Kouč je takový tvůj parťák, který postupným kladením otázek pomáhá nalézt odpovědi v nitru klienta. Řekla bych, že jde o takové příjemné setkání, kde kouč se ptá a klient mluví 

Jak probíhá koučovací schůzka, jen tak pro představu?

Koučovací schůzka probíhá buď osobně anebo po skype v domluveném termínu. Klient sdělí své téma, na kterém chce během setkání pracovat a začne se 😊

Co si myslíš, že brání lidem vyhledat pomoc kouče?

I když se o tom dost mluví, jak si již zmiňovala, tak si myslím, že je přece jen tento obor lidem trochu stále neznámý. Já jsem taky svoji první návštěvu odsouvala, měla jsem a mám dobré kamarády, kterým se člověk může vypovídat a pro daný moment to je dostačující. Mohla bych tady napsat spoustu možností, která je však ta správná na tuto otázku, nevím, každý svou jedinečností to máme jinak. 

V čem vidíš největší přínosy koučování?

Nejdřív bych ráda řekla, jak jsem to měla dřív, když jsem nevěděla, co mám dělat. Ptala jsem se všech okolo, jak by v dané situaci reagovali. Nakonec jsem si zvolila nějakou cestu, kterou jsem si ze zjištěného „návodu“ vybrala a byla mi v ten moment příjemná. V osobním pohodlí jsem se už neptala, co vlastně chci já.

Pro mě největší přínos koučinku je právě v tom, že hledá odpovědi v tobě, co si opravdu přeješ, jak to chceš mít. Protože sami sobě jsme tím nejlepším poradcem.

Jaké metody v koučování používáš?

Při své praxi využívám klasické metody koučování a NLP techniky. V říjnu jdu na kurz, abych se naučila další metody a mohla je při své práci využívat.

S jakými „brzdami“ se v praxi nejčastěji setkáváš?

To, co nám brání v našem snu, je vždy individuální. Možná časté, co slyším, ne od svých klientů, ale v okolí je „co na to řeknou ostatní“, pak se ze strachu z hodnocení nelze posunout.

To, že naše podvědomí ve velké míře ovládá náš život, je již vědecky dokázané… Přesto s ním mnoho lidí vůbec nepracuje. Co myslíš, čím to je?

Ano, naše podvědomí nás ovlivňuje výrazně. Všechny naše myšlenky, zážitky se někde v nás otisknou ať už ty příjemné nebo nepříjemné.
Já si naopak myslím, že na sobě lidé pracují stále víc, alespoň to tak vnímám.
Snaží se na sobě pracovat, jen možná nevnímají nebo nerozdělují vědomí a nevědomí.

Co tě na koučování nejvíc baví?

Nejvíce mě na tom baví komunikace s lidmi, to že můžu dát oporu při vyjasnění si klientových priorit, přání a tužeb. Baví mě poznávat i tu jedinečnost každého z nás, vnímat tu vášeň a nadšení z různých směrů ať už pracovních nebo soukromých.

Máš nějaký vzkaz, který bys lidem takhle skrze mě chtěla předat?

V první řadě bych Tobě chtěla poděkovat za to, že jsi mě oslovila a za velmi příjemné setkání.
Co bych ráda vzkázala? Nevzdávejte se!

No Leňule, to já děkuji tobě ❤… Tak nevím, jak vy, ale já mám chuť se nechat koučovat ☺. Jestli jste na tom stejně, tak mrkněte na stránky www.lenkahruba.cz a nebo na FB https://www.facebook.com/lenkahrubacoach/ a určitě se spolu domluvíte.

Můžu říct, že jen z našeho nezávazného povídání u kávy jsem si odnesla pár cenných AHA momentů, kdy jsem pochopila nějaké souvislosti z mého života. Takže určitě vám má co nabídnout. Navíc je velmi milá a sympatická, což si myslím, že je u kouče dosti důležitá věc.

No a i kdybyste se nechtěli nechat koučovat, věřím, že pro vás byl tento rozhovor zajímavý a užitečný a pojďme společně Léni držet palec, ať se jí v její bohulibé činnosti daří, neboť má tu moc lidem pomáhat. A to je pro mě nej.

Su holka z Moravy, kerá píše, jak jí zobák narostl. Můj příběh si můžete přečíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.