fbpx

Mladí a podnikaví

25.7. 2018Lenka Uhrová5004x0

Takto bych definovala sympatickou dvojici lidí, se kterými jsem se nedávno setkala v Brně, abychom si popovídali o byznyse, který právě rozjíždí. Radim Kučera a Sabina Krejčí – dva mladí lidé, kteří naprosto zbořili mé smýšlení o pracovní morálce lidí, kteří s pracovním životem teprve začínají.

Ze svých zkušeností z práce totiž musím říct, že jsem se setkávala jen s nezodpovědnými čerstvými (mnohdy ani ne) absolventy, kteří se chovali, že snědli všechnu moudrost světa a po třech dnech už do práce nepřišli, aniž by zvedli telefon a zavolali, že končí… Pak se jen starali, kdy dostanou zaplaceno za ty tři dny „práce“.

Ovšem Sabina s Radimem, to je naprosto jiný level. Radim má obrovského podnikatelského ducha a podniká už od svých 18let. Sabina má zase podnikání v krvi a dlouho pomáhá v rodinné firmě. Další věc, která se mi na nich moc líbí, je jejich vztah k naší Zemi. Vyznávají životní styl Zero waste, nebo-li bez odpadů, což praktikují i ve své firmě. Dokonce před rozjezdem firmy R21, s. r. o. vlastnili bezobalový obchod, který vloni prodali. Myslím, že v tomto směru se od nich máme hodně co učit.

Ale k věci. Hlavím důvodem našeho setkání byl jejich nový projekt, o kterém jsme si velmi příjemně popovídali v jedné útulné brněnské kavárně při výborné levandulové limonádě…

Tak povídejte… o čem je váš byznys?

Jsme společnost R 21, s.r.o. – realitní agentura 21. století. Náš byznys stavíme na třech pilířích:

1. Technologie – Vztah předtím, než se potkáme se zákazníkem osobně. Využíváme virtuální realitu, drony, videoprohlídky a další formy prezentace, pomocí kterých klientovi ukážeme, jak daná nemovitost vypadá a díky tomu nemusí osobně na prohlídku, čímž ušetří čas jak sobě, tak makléři. Přitom získá ucelený obrázek o nemovitosti, ještě před tím, než se rozhodne jít tam osobně.

2. Férovost a slušnost – Máme smlouvy nastavené rovně bez kliček, bez poznámek pod čarou a podobně. Všechny smlouvy podepisujeme elektronicky, pokud je to možné, protože je to součástí naší filozofie, kdy se snažíme žít bez odpadu… třeba vizitky máme z bramborových slupek (to jsem teda čučela a první co bylo, k vizitce jsem čichla… ne nevoněla jako brambory :D).

3. Dlouhodobý vztah se zákazníkem – Náš byznys není o tom, prodat, pronajmout či koupit nemovitost a odejít, ale je i o dlouhodobé péči o zákazníka. Můžeme mu pomoci třeba zrekonstruovat koupelnu, zařizujeme klientům slevy od našich dodavatelů, doporučujeme šikovné řemeslníky, stěhovací služby, pojištění… pomáháme řešit všechny problémy a povinnosti, které se nemovitostí týkají… to je naše hlavní filozofie.

…a nyní hledáte nové kolegy…

Ano, momentálně hledáme nové partnery do týmu. Fungujeme na způsob MLM, tzn. že vždy zaučuje služebně starší makléř a díky tomu nováček získává reálné zkušenosti z provozu od někoho, kdo už ty zkušenosti má, což je, si myslíme, dobrý model a zároveň je férový vůči profesně staršímu makléři, protože ten má provizi z obratů z práce nováčka, takže si buduje pasivní příjem a je odměňován i za zaučování. To považujeme za důležitý aspekt.

Zároveň ještě pracujeme na druhé formě pasivního příjmu, kdy odkládáme malou část ze zisku stranou a v budoucnu za ně budeme nakupovat investiční nemovitosti, které budeme pronajímat a zisk se rozdělí zase mezi makléře, kteří na jejich nákup přispěli… tím získají takovou jistotu jako bonus ke svému příjmu.

Pro koho je vaše práce vhodná?

Myslíme, že tato práce je vhodná právě třeba pro maminky na mateřské dovolené, nebo je možné ji dělat i při zaměstnání. Prostě pro všechny, kteří hledají ještě nějaký flexibilní výdělek i pro lidi, kteří chtějí pracovat na plný úvazek. Tato práce má vlastně tři bloky – dopolední práce z kanceláře, z domova nebo odkudkoli. Jedná se o práci na počítači, vyřizování administrativy, budování osobní značky apod.

Potom následuje takový ospalý blok od 12 do 15, to je networkovací část dne, protože většinou se nedají řešit prohlídky, lidi jsou unavení po obědě na to, aby dělali nějakou administrativu, tak se řeší třeba schůzky, obědy, káva s klientem nebo kolegou a moje osobní doporučení je například sport. Od 14-15 hodiny pak začínají prohlídky, ale je na každém, jak si je během dne naplánuje.

Říkáte, že se dá u vás pracovat i při zaměstnání, to potom odpadá ten dopolední blok v kanceláři…

…jasně, pokud je to takhle, tak se to dá nahradit po večerech, o víkendech, kdykoli má člověk chvilku času. Je to flexibilní.

Setkáváte se často s předsudky vůči MLM?

Ano, samozřejmě. Pyramida, atd… ale nejen vůči MLM, také s tím, že děláme v realitní branži, takže ještě vůči této branži obecně. Těch předsudků je spousta, ale právě tím, co děláme a jak to děláme, se snažíme je rozbíjet a ukazovat lidem, že všechno není černobílé a že ty věci děláme opravdu poctivě a raději říct: „Ne, nesedli jsme si, raději od toho upustíme“, než do toho někoho tlačit za každou cenu. Potom ve výsledku totiž není spokojený nikdo. Špatné pověsti, jak MLM, tak realit, se snažíme předcházet i tím, že nepřijímáme jen tak někoho. Každý musí projít několika koly pohovorů, kdy se rozhodneme, jestli je pro náš byznys ten člověk vhodný a bude dobře reprezentovat naši značku.

Máte nějaké speciální požadavky, co se týče třeba vzdělání?

To ani ne, spíš nám ten člověk musí tak nějak sednout do týmu, nedělat firmě špatné jméno a být loajální. Právníci, stavaři a ekonomové jsou výhodou, protože se pohybují v oboru, ale není to podmínkou. Nejde nám o to najmout 50 lidí, jen abychom je tam měli, ale raději jen pár opravdu šikovných, kteří ví, co chtějí a jdou do toho naplno.

Jaké benefity nabízí vaše firma?

Tak například služební auto k dispozici na pobočce, pokud je potřeba, ale jinak se v rámci filozofie Zero waste přikláníme spíše k MHD a chceme pořídit elektrokola, abychom ctili naše životní prostředí. Jinak teď vyjednáváme Multisport benefit, abychom podpořili v týmu sportovního ducha. 🙂 Dále pravidelné vzdělávání, které je samozřejmě zdarma a je důležitou součástí naší práce. Lidé by měli sami chtít se vzdělávat, např. v tom, jak si budovat pasivní příjem.

Nemyslíme jen v rámci MLM systému, ale třeba i investice do nemovitostí, protože když člověk pracuje v oboru nemovitostí, měl by vědět, o čem mluví. Z toho důvodu také pořádáme každý měsíc Cashflow game, která je i pro veřejnost a lidé si tak mohou na vlastní kůži zkusit investovat, tvořit si pasivní příjem a podobně. Do budoucna chceme organizovat i kvartální akce, kam vždy pozveme nějakého významného hosta, motivačního řečníka nebo profíka z oboru. Cílem je, aby to nebyly jen klasické teambuildingové akce – povídání, ocenění a afterparty, ale aby se naši kolegové naučili i něco nového a slyšeli to od někoho jiného než od nás.

To zní moc zajímavě. Ještě nějaké akce pro veřejnost pořádáte?

Ano, třeba 8.8.2018 v 18:00 pořádáme v Impact Hubu v Brně akci pro veřejnost s názvem „Realitní bublina“. Dovíte se, jestli se vyplatí kupovat v dnešní době investiční nebo rezidenční nemovitost, na co si dát pozor a co jsou nejčastější problémy se kterými se můžete potkat. Budou tam mluvit kolegové ze Synergy financial group (finančně poradenské skupiny) ohledně hypoték. Chceme lidem ukázat naše know-how, ukázat, že jsme odborníci a že opravdu víme o čem mluvíme, že to není jenom nějaké tlachání.

Co vy a osobní rozvoj?

Určitě je to součástí našeho života. Sledujeme různé motivační videa na Youtube, i videa z oboru, zejména zahraničních makléřů, čteme… nejoblíbenější je klasika R. T. Kiyosaki. V knížce Byznys 21. století i při čtvrtém čtení najdete nový AHA moment, kterého jste si dosud nevšimli. Film Tajemství jsme viděli asi 10x. :D… Když je v okolí zajímavá přednáška, vždy se účastníme.

Tak a poslední vzkaz pro čtenáře?

Máme super tým, jsme skvělá parta a máme vizi vytvořit projekt, který má potenciál být tady dlouhá léta. Není to pro nikoho, kdo chce jen „něco zkusit“ a odejít. Hledáme kolegy i klienty, kteří chtějí budovat něco vlastního a mít to pevně v rukách. Hledáme někoho, kdo chce  zajistit sebe, rodinu a chce být pánem svého času. Pokud vás náš projekt zaujal, ozvěte se nám. Těšíme se na vás :).

Bc. Sabina Krejčí
sabina.krejci@r21.cz
Bc. Radim Kučera
radim.kucera@r21.cz
737 963 757

Tak co na ně říkáte? Jsou skvělí, že jo? 🙂 Já jim děsně fandím a myslím, že o nich ještě hodně uslyšíme. Pokud vás tento realtiní projekt zaujal, mrkněte na jejich stránky www.r21.cz, nebo na jejich FB fanpage, kterou najdete na tomto odkaze https://www.facebook.com/R21Realitniagentura/.

Jsem moc ráda, že jsem mohla tyto dva super lidi a jejich projekt poznat, protože mi vrátili naději, že mladší generace, není ztracená. Ba naopak jsem z nich cítila sílu, odvahu a chuť změnit svět. A to je prostě WOW! Radime a Sabino, držím vám palce ve všem, do čeho se pustíte. Ať se vám daří! 🙂

A vás prosím – sdílejte je, lajkujte je, šiřte je, protože si to zaslouží! I kdyby třeba nebyly reality váš šálek kávy, možná, že někoho ve vašem okolí by zajímat mohly a budou vám vděční za tyto informace.

Děkuji vám ze srdce a slibuji, že pokud se ještě někdy setkám s takovými super lidmi, určitě si to nenechám pro sebe a napíšu další rozhovor ;).

Vaše Lenka

Su holka z Moravy, kerá píše, jak jí zobák narostl. Můj příběh si můžete přečíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.