fbpx

Vždycky není všechno růžové

21.3. 2018Lenka Uhrová1769x0

Znáte ten pocit, kdy se vám nic nedaří a máte chuť se na všechno vykašlat? Myslím, že tento pocit patří k životu. Ať už se jedná o osobní záležitosti, či věci pracovní, které se mohou týkat vašeho zaměstnání i podnikání.

Ani oblasti multilevel marketingu se frustrace nevyhýbá. Ba dokonce bych řekla, že je jeho nedílnou součástí. Mnoho lidí otráví natolik, že nejsou v obchodu schopni pokračovat dál a skončí nadobro.

Představte si tu radost, kdy si sjednáte schůzku, pečlivě si ji poznačíte do diáře a začínáte se připravovat, aby vaše prezentace byla co nejdokonalejší. Těšíte se. V tom vám pípne smska, že klient schůzku ruší, ale zařídí si náhradní termín a ozve se vám. Přichází zklamání. Ale zklamání z příchutí naděje, že jste o zákazníka nadobro nedošli.

Začínáte se tedy soustředit na jinou schůzku, kterou máte domluvenou. A v tom „píííp“. Messenger. „Nezlob se, ale schůzku ruším“. Bez náhradního termínu. Prásk! Druhý hřebíček do frustrační rakve. „Dobrý, nic se neděje, měj se.“ Tak zní vaše odpověď. Máte přece ještě rozjednané další setkání, které bylo přislíbeno na tento týden.

Do třetice…

Vezmete telefon a píšete upřesňující zprávu, kdy se můžete se zákazníkem setkat… přichází neurčitá odpověď, jako – zatím nevím, musím ještě to a ono, určitě se ozvu, jak budu vědět. Oká, toto slýcháte od této osoby už půl roku, a ne a ne se setkat.

Tak co, pořád se nic neděje? Uvnitř vás klíčí pochybnosti, jestli opravdu to, co děláte dává smysl. Co děláte špatně? Proč lidé schůzky ruší? Vybavují se vám všechny ty řeči typu „Jéééé, multilevel, opravdu si myslíš, že tě to uživí???“ nebo „Proč to děláš? Není lepší najít si normální práci???“

Ale vy víte, že jste na dobré cestě! Zvolili jste si ji dobrovolně, za sebou máte už mnoho úspěšných schůzek, jen v tento moment se prostě nedaří. Tak si sednete k počítači, že se ze svých pocitů vypíšete na blog… Oběd je v troubě, potomek sladce spí, máte čas.

Napíšete dva odstavce a ejhle – chůvička hlásí, že s tím sladkým spánkem to nebude zas tak horké… a to spal jen půl hodiny. Nic, musíte ho ukecat k pokračování. Po deseti minutách houpání v křesle máte vyhráno. Naložíte si oběd, v klidu se najíte a pokračujete v psaní. Neuběhnou ani dvě minuty a dítě je opět vzhůru.

Absolvujete další houpando a mimi opět chrní. Super, jde se pokračovat v psaní. Máte o čem psát, jde vám to snadno. Po dalších deseti minutách je opět potomek na nohou a běsní po postýlce. Finiš! Dospáno a dopsáno! Do třetice už se uhoupat nenechá. Další frustrace je tady. Ani ten článek nemůžete dopsat!

Vezmete dítě do náruče a jak se vám jeho ručičky pevně přivinou kolem krku, najednou víte, že se na něj nemůžete zlobit, že nespí a nedává vám prostor dokončit příspěvek na blog. On vám totiž právě ukazuje, proč jste se vydali na cestu MLM. Připomíná vám, že především kvůli němu jste se rozhodli změnit svůj život. Protože mu chcete být k dispozici, chcete ho zajistit a chcete, aby se měl co nejlíp. Zaháníte tedy všechny zlé myšlenky a najednou víte, že vaše práce zcela určitě smysl má.

Tak se nadechnete, pouštíte z hlavy nepovedené schůzky a jedete dál. Něco máte ještě domluvené a ta zrušená setkání přece můžete nahradit.

Hlavně nepodlehnout pocitu frustrace!

Ono se to lehce řekne, že? 😊 Odmítnutí není příjemné, to je jasná věc, ale člověk se musí obrnit a nenechat se zlomit. Důležité je si uvědomit, že lidé neodmítají nás jako takové, odmítají to, co nabízíme. Ale zase jsou i lidé, kteří jsou rádi a vděční, když jim to ukážeme. A na ty se musíme zaměřit.

Odmítnutí potká jak začátečníka, tak profesionála. Bez rozdílu. Jen se k tomu člověk musí umět postavit. Nenutit, nepřemlouvat, nenadávat, prostě vzít to jako fakt a dívat se dopředu. Zaměřit se na schůzky budoucí, které již máte v diáři, a také na ty, které si teprve naplánujete.

Možná, že než uslyšíte do telefonu „ano, sejdeme se“, setkáte se s šesti odmítnutími. Ale věřte mi, to jedno „ano“, vás okamžitě přinutí na těch šest „ne“ zapomenout a vrhnout se s chutí do práce.

Vytrvat a nevzdávat to. To je důležité! A nejen v multilevelu. Ať už chcete cokoli a chcete to moc, jděte za tím a překonávejte překážky. Vždycky není všechno růžové a někdy to bolí, ale pokud si připomenete, proč jste se rozhodli něčeho dosáhnout, a ten motiv je silný, dokážete i nemožné 😊.

Vaše Lenka

 

 

 

 

 

 

 

Jsem máma na mateřské dovolené, která se rozhodla dělat věci jinak. Pomáhám stejně naladěným ženám vybudovat plnohodnotný byznys za pár korun. Můj příběh si můžete přečíst zde >> Jsem autorka e-booku "Rozjeď svůj MLM byznys, aneb v pohodě k finanční svobodě"Více informací najdete tady>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.