fbpx

Pro tyhle oči udělám cokoliv :)

8.2. 2018Lenka Uhrová2749x0

Bude mi 31 let a ještě dva roky zpátky jsem neměla tušení, že mi dítě tak moc změní život. Už dřív jsem si uvědomovala, že jednou budu máma a že bych měla udělat něco pro to, abych dokázala žít mateřskou dovolenou, ne jen s chabým příspěvkem od státu.

Tehdy jsem se právě začala intenzivněji zajímat o multilevel marketing. Co to je, jak se na tom dá vydělat, jestli je to legální, jaké produkty bych chtěla prodávat… vzdělávala jsem se v tomto oboru, protože mě zaujal a říkala jsem si, že pro život s dítětem, to bude to pravé. Ale také jsem chodila do práce a žila si svůj zábavný život. Koncerty, festivaly, večírky, prostě paráda…

Já že mám být matkou???

Pravdou je, že jsem nikdy nebyla moc mateřský typ. Mám dva synovce, které jsem jako teta vůbec nehýčkala, až mě to teď zpětně hodně mrzí, teď bych si je jistě užila víc. Ani kamarádi a známí si mě nedokázali představit s kočárkem. A já? Věděla jsem, že chci miminko, že už je ta správná doba a jaké mám štěstí, že jsem otěhotněla na první dobrou. Čekala jsem, že to nebude tak jednoduché a přijde to až tak za půl roku či rok…

Když se to ale tak hezky povedlo, tak jsem byla ráda. Těhotenství jsem prožívala tak nějak „normálně“… typická já – racionální flegmatik. Patří to k životu, bude mi třicet, je to tak správně… v koutku duše jsem se ale bála jestli to zvládnu, jestli budu dobrá matka. Ještě v porodnici, když mě vezli na sál, se mi honilo hlavou „Pane Bože, co já s tím miminem budu dělat???“ Měla jsem strach.

Ovšem jen do té doby, než ze mě malého vytáhli…

…ano, vytáhli – rodila jsem císařem ve spinální anestezii, protože byl otočený koncem pánevním. Velké štěstí, že měl tolik rozumu a neotočil se, protože jeho porodní váha byla 5020 g. No jo, byl to macek, ale to už odbočuji… chci říct, že jakmile byl Michael na světě a začal plakat, neubránila jsem se slzám ani já, jinak tvrdá rockerka. V ten moment jsem věděla, že budu ta nejlepší máma na světě a udělám všechno pro to, aby můj syn měl všechno, co potřebuje. Zamilovala jsem se do něj na první pohled.

Když ze mě opadly všechny ty obavy a já měla u sebe svoje štěstí, dokázala jsem hodiny sedět a dívat se jak Michi spí. Držela jsem ho v náručí, hleděla na něj a pusinkovala ho. Prostě úplná otočka – já nemateřský typ jsem nechtěla dát své dítě z ruky.

To všechno bylo krásné, dokud mi šla mateřská z práce a my měli dostatek peněz. Jakmile přišel na řadu rodičovský příspěvek, začalo mi docházet, že už bych konečně měla začat pořádně makat na svém podnikání a ne jen čučet na mimino.

Dalším „spouštěčem“ bylo, že v období vinobraní byl manžel prakticky neustále v práci a mně už pomalu začínalo harašit z toho, že jsem pořád s malým sama. Věděla jsem, že to období přejde a bude všechno jako dřív, ale také mi tehdy došlo, že jsem sice super máma, chci vydělávat peníze, chci mít čas na syna, na rodinu, ale také mi docvaklo, že POTŘEBUJI NĚCO DĚLAT!

Seberealizace

Ano, i to je na mateřské dovolené důležité. Někdo to může brát tak, že od malého utíkám, ale ne, opravdu to tak není. Je mi smutno hned když odejdu z domu a když se vracím, neskutečně se na něj těším. Ale faktem je, že když je matka spokojená, je spokojené i dítě. A to i za cenu toho, že máma na chvíli opustí domácnost, aby se seberealizovala.

Pravda je tedy taková, že ač jsem tušila, že budu mít jednou dítě a kvůli tomu jsem se vlastně zaregistrovala u své MLM společnosti, ten hlavní motor pro práci v tomto oboru přišel až s jeho narozením. Alespoň u mě. Protože já jsem netušila, co mě čeká. Jen matně jsem si uměla představit svůj život s miminem. Nevěděla jsem, že mateřství mě tak neskutečně posune v životě dál.

Nedovedla jsem pochopit, to, co chápu dnes. To, že, i když mnohdy musím vystoupit ze své komfortní zóny, pro tyhle oči, udělám naprosto cokoliv. Ačkoli faktem je, že to nedělám jen pro krásné oči svého syna, ty byly jen počátečním motorem. V tomto oboru jsem se našla, protože mě baví pomáhat jiným lidem, což je velkou součástí MLM, ač to tak možná na první pohled nevypadá.

Jestli koketujete s myšlenkou, vydat se stejným směrem jako já, ale hledáte odvahu, jak začít, přeji vám, abyste ji našli, třeba hluboko v očích vašeho dítěte… protože čas, který mu můžete při téhle práci věnovat, je to nejvíc, co mu do budoucna můžete dát.

No a pokud už na MLM cestě jste, moc ráda bych se dověděla, jak jste se na ni dostali vy. Můžete mi třeba napsat e-mail na lenka@lenkauhrova.cz, nebo na FB stránku Máma online podnikatelkou. Moc se těším na vaši akci :).

Vaše Lenka

Jsem máma na mateřské dovolené, která se rozhodla dělat věci jinak. Pomáhám stejně naladěným ženám vybudovat plnohodnotný byznys za pár korun. Můj příběh si můžete přečíst zde >> Jsem autorka e-booku "Rozjeď svůj MLM byznys, aneb v pohodě k finanční svobodě"Více informací najdete tady>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.