fbpx

Co se skrývá za pracovními nabídkami typu „Přivýdělek z domova“?

15.2. 2018Lenka Uhrová4951x0

Všichni z nás se denně na Facebooku, setkáváme v různých bazárcích, pracovních inzercích či jiných stránkách s inzeráty typu: Jednoduchá práce z domova, Snadný přivýdělek, Práce na doma od PC, atd… Samozřejmě vhodné pro ženy na mateřské dovolené, důchodce, a jiné… Ano, přesně tak, všechny tyto inzeráty pocházejí od jednotlivců, kteří se snaží prorazit v multilevel marketingu. Podle mě, to není zrovna efektivní způsob, jak dělat tento byznys, ale je to každého věc.

Protože takových příspěvků je na facebooku nesčetně, rozhodla jsem se napsat článek, abych vám objasnila, co se za těmito nabídkami skrývá. Většinou to sami zjistíte, když požádáte o info do soukromé zprávy. Faktem je, že pokud inzerce neuvádí přímo firmu, se kterou nabízející spolupracuje, objevuje se mnoho komentářů se zájmem o více informací.

Model MLM

Ve zprávě se na 99,9% dovíte, že se jedná o spolupráci s multilevelovou firmou. Mezi MLM společnosti patří např. Avon, Amway, Mary Kay, Oriflame, TianDe, Essens, Farmasi a mnoho a mnoho dalších. Ovšem ne všechny se takhle na FB prezentují. Některé firmy to mají dokonce zakázáno, což se mi docela líbí. No a některé na vás zase skáčou z každého rohu, což už může být docela otravné, co si budem povídat…

V obchodním modelu multilevel marketingu vsadily seriozní firmy na vysoce kvalitní výrobky a způsob distribuce skrze dealery, kteří výrobky prodávají dál. Firma tedy ušetří na reklamě, marketingu a jiných distribučních nákladech. Ušetřené peníze potom vyplácí dealerům jako provizi. Ale to je všechno v pořádku! Jedná se o legální obchodní model, který se používá všude na světě a opravdu se tímto způsobem dá začít podnikat na vlastní trikonení čeho se bát.

Multilevel marketing není sprosté slovo. Ani podvod. V naší republice má však stále dost špatnou pověst. A těmito nejasnými inzeráty si ji příliš nevylepšuje, dle mého názoru. Když si někdy pročítám komentáře, u těchto příspěvků, žasnu, jak lidé o tomto byznysu smýšlejí.

Pyramida, letadlo, podvod,… vždycky tam nějaké takové slovo padne. Dokonce nazývají inzerenty slovem „šmejdi“, které patří úplně jiným praktikám a jsou v rozporu se zákonem. Proto tyto pracovní nabídky nemám v lásce.

Pokud čte tento článek někdo, kdo tímto způsobem své podnikání nabízí, možná se mu  nebude líbit. Nezlobte se, je to jen můj názor, možná vám to takhle šlape, možná ne a lámete si hlavu, kde děláte chybu. Možná se mnou v něčem trošičku souhlasíte, anebo si myslíte, že jsem úplně mimo. Ráda uvítám i zpětnou vazbu, co se tohoto tématu týče. 

Pravdou je, že pokud jsem někdy reagovala na takový inzerát – převážně ze zvědavosti – všechny odpovědi byly moc laskavé a milé. Žádné tlačení do něčeho, všichni tito inzerenti byli moc příjemní a velmi jim přeji, aby se jim dařilo, ať už svou práci dělají jakýmkoli způsobem.

MLM v praxi

Teď se tedy nabízí otázka – jak multilevel marketing vypadá v praxi? Dealer nabízí a prodává koncovým klientům výrobky (většinou pro denní potřebu), kterým věří, jsou kvalitní, má je ozkoušené. Protože se jedná o přímý prodej, jsou produkty cenově velmi výhodné a kvalitní. V běžném obchodě zboží takové kvality rozhodně nenajdete. A pokud ano, jsou několikanásobně dražší než z přímého prodeje.

Distributor také nabízí příležitost registrace do společnosti se kterou spolupracuje. U solidních firem je tato registrace bezplatná a umožňuje zákazníkovi buď:

➡nakupovat se slevou, v řádech desítek procent, jako samospotřebitel

➡ nabízet produkty dál kamarádům, rodině, známým a mít tak okamžitý zisk z přímého prodeje

➡ budovat síť dalších registrovaných členů, vytvořit si tak vlastní podnikání a následovat tak distributora, který mu tuto možnost nabídl

Ze všech těchto registrovaných členů jdou body za prodané výrobky tomu dealerovi, který zákazníky zaregistroval. Z bodů jsou mu pak vypláceny provize.

Tolik ve zkratce a polopatě k MLM systému.
Pokud je to nějak nesrozumitelné, klidně vše dovysvětlím, jen se stačí zeptat.

Joooo a VELEDŮLEŽITÁ VĚC!!! Dealer či distributor, chcete-li, NEMÁ provizi z registrování nového člena!!!!! Alespoň v solidních společnostech ne. O tom, jak poznat seriozní MLM a mnohem víc informací, se můžete dočíst v e-booku Rozjeď svůj MLM byznys, aneb v pohodě k finanční svobodě.

No a pokud máte stejný názor jako já – že se vám nelíbí, jak někteří MLM prezentují a zajímalo by vás, jak na to efektivněji, mrkněte na 5 TIPŮ, jak efektivně budovat MLM byznys pomocí Facebooku.

Závěrem bych chtěla říct, že, i když se mi nelíbí propagace MLM systému, kterou popisuji v článku, systém jako takový se mi naopak líbí moc. Je to rovná příležitost pro každého, kdo chce vzít život do vlastních rukou! Důležité v tomto případě, je to nepatrné slůvko CHTÍT! Chtít a rozhodnout se. Bez toho to opravdu nejde.

Vaše Lenka

 

 

 

Su holka z Moravy, kerá píše, jak jí zobák narostl. Můj příběh si můžete přečíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.