fbpx

Proč Facebook zakazuje MLM?

20.11. 2019Lenka Uhrová2471x0

Možná víte, že už nějaký ten pátek se snažím předat lidstvu cosi o byznys modelu jménem multilevel marketing, síťový marketing, nebo snad network marketing – chcete-li. Tento model, je mnohými zatracovaný, jinými milovaný, dalšími nepochopený.

Nepochopený je především těmi, kteří o něm hlásají, že je strašně jednoduchý a člověk si přijde na rychlé peníze. Promiňte, ale těmto lidem patří nakopat zadek. MLM je jednoduchý, nikoli snadný. Kdo tvrdí, že ne, pak kecá a chce jen nalákat další ovečky. Tak se mi prostě stalo, že když jsem prostřednictvím FB chtěla propagovat e-book „Rozjeď svůj MLM byznys, aneb v pohodě k finanční svobodě“, představte si, že ta reklama byla zamítnuta. FB totiž přistoupil k tomu, že ve svých zásadách pro propagaci příspěvků zatrhl MLM.

Cituji:

„…nesmí propagovat obchodní modely slibující rychlé zisky při malých vkladech, třeba multilevelový marketing.“

Doprkýnka, copak MLM slibuje rychlé zisky?

NE!!! To lidé slibují rychlé zisky, aniž by je sami měli! Jen lákají a lákají a pravděpodobně takové příspěvky propagovali ve velkém, až se to zakázalo, neboť ještě před rokem s tím problém vůbec nebyl. Chjooo, chce se mi blejt. Lidi, proč to děláte?

MLM je jednodušší než klasické podnikání v tom, že nemusíte vyrábět vlastní produkt. Nemusíte ho nikde skladovat, nemusíte mít lidi, kteří se vám o ty sklady budou starat, budou expedovat zboží atd atd… Vaší prací je dělat reklamu produktů vašeho dodavatele, tedy MLM firmy, se kterou spolupracujete.

Pyramida?

Dále můžete pomáhat dalším lidem, kteří by takto také chtěli podnikat. Za to, že jim pomůžete, máte provize z jejich obratů. Joooo, to je ta klasická pyramida, že jo? Hm. Jak se to vezme. Klasická pyramida je zaměstnání, na jejímž vrcholu sedí generální ředitel a na spodu jsou dělníci u pásu. To je pyramida.

Dostane se někdo z těch dělníků na místo generálního ředitele? Těžko. A co v MLM? Pokud si chceme myslet, že je to tedy pyramida, vezměme to tak, že vy jste vrchol té pyramidy. Jste úplně první a přivádíte do byznysu další lidi, kteří jsou „pod vámi“. A ti zase přivádějí další lidi, kteří jsou pod nimi a taky pod vámi. A ti zase přivádí další lidi, kteří jsou pod nimi, pod nimi a pod vámi… a tak to jde pořád dokola.

Představte si, že když nebudete nic dělat, lidé z vašich spodních linií vás přeskočí lusknutím prstů, když budou aktivní. Můžou přeskočit i toho, kdo napojil vás. Můžou stoupat, kam jen budou chtít. Takže o jaké pyramidě to mluvíme, prosím vás? MLM je ten nejspravedlivější odměňovací model, jaký znám.

Jenže lidé nejsou zvyklí, dostávat peníze za výkon, který odvedli, ale za to, že vůbec vstali a šli do zaměstnání. Proto jim tohle přijde divné. V MLM dostanete peníze za to, jaký máte měsíční obrat v síti. Dostanete peníze za to, jak pracují vaši lidé. Za to, jak s nimi pracujete vy, jak je motivujete, jak s nimi komunikujete, jak jim pomáháte, aby i oni měli slušný obrat a aby oni zase uměli komunikovat se svými lidmi.

Přijde vám to jednoduché? Mně teda ani ne. Je mnoho činností, co musí dobrý MLM leader umět, vědět a znát a hlavně je aplikovat v praxi. To je taky jeden z důvodů, proč ti lidé, kteří všem bulíkují na nos, jak je to všechno strašně easy, končí pro pár neúspěchů. Jenže než skončí, stihnout napáchat víc škody, než užitku. A jak potom my, co chceme toto odvětví trošku zkulturnit, k tomu přijdeme? Horko těžko.

Dělejte, co s vámi ladí

No, tak jsem si asi docela ulevila. Nakonec FB vlastně chápu, že ty propagace takhle zakázal, páč jich bylo moc. Jen mě štve, že to hodili takhle do globálu a z MLM udělali něco, čím vůbec není. Slibovače rychlých zisků… A to je fakt blbost.

Takže teď ten systém, který mám ráda a za který se opravdu nestydím, musím maskovat do nějakých přívětivějších variant, díky kterým akorát zase vypadám tak, že něco skrývám a že nejsem schopná říct na plnou hubu, o co se jedná. Ale já za to fakt nemůžu!

Proto vás všechny, kdo děláte MLM prosím – nedělejte to! Nedělejte z tak kvalitního obchodního modelu něco, čím není. Buďte upřímní sami k sobě, ke svým up-linům i down-linům, jednoduše ke všem. MLM je jednoduchý, nikoli snadný – to ráda zopakuju.

Dělejte ho s láskou a tak, abyste byli v souladu s tím, co o něm povídáte. Jasný, chápu, možná, že vám to řekl váš sponzor, že je to děsně lehké a všechno to blablabla, které má za úkol přivést co nejvíce lidí… Ale prosím vás, opravdu z celého srdce, pokud to tak necítíte, nešiřte to dál.

Je možné, že se vám systém MLM zamlouvá a rádi byste v něm prorazili, ale nelíbí se vám, jak to váš sponzor vede… Pokud s ním nesouhlasíte, není to konec vaší kariéry. Prostě si to dělejte po svém. Vzdělávejte se, hledejte si informace, pracujte na sobě… Je tolik možností a tolik zdrojů…

Pamatujte, váš úspěch záleží jen na vás. Na nikom jiném. Je to vaše touha, vaše vášeň, vaše sny, vaše seberealizace. Jděte si za tím tak, aby to s vámi ladilo a tak, jak vám to vyhovuje.

Držím vám palce, protože je to opravdu jedna obrovská možnost, jak si jít za svobodným životem. Pokud k tomu máte co říct, budu ráda, za váš komentář, případně mi můžete klidně napsat na e-mail.

Vaše Lenka

 

P.S.: Pokud s vámi článek rezonuje, budu ráda, když ho posdílíte, protože to je vlastně jediný způsob, jak se může dostat k co největšímu počtu lidí, když reklama je zakázaná 😂 . Děkuji ❤.

Su holka z Moravy, kerá píše, jak jí zobák narostl. Můj příběh si můžete přečíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.